Tyflopedagogika

PODYPLOMOWE STUDIA KWALIFIKACYJNE

„TYFLOPEDAGOGIKA”

ADRESACI STUDIÓW - osoby z wyższym wykształceniem pedagogicznym (licencjackim lub magisterskim).

ABSOLWENCI uzyskają wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z osobami z  wadami wzroku,

PLAN NAUCZANIA obejmuje m.in. następujące przedmioty: pedagogika specjalna, tyflopedagogika, psychologiczne podstawy rewalidacji dzieci niewidomych i słabo widzących (elementy psychologii klinicznej), anatomia,  fizjologia, patologia narządu wzroku, orientacja w przestrzeni, rehabilitacja widzenia, metodyka nauczania i wychowania dzieci niewidomych i słabo widzących,  rewalidacja dzieci z inwalidztwem wzroku w wieku żłobkowym i przedszkolnym, brajlowskie metody porozumiewania się, warsztaty z komunikacji interpersonalnej.

ORGANIZACJA STUDIÓW:

• czas trwania - 3 semestry
  • forma zjazdów - zjazdy weekendowe (piątek 16.00-19.50, sobota 9.00-18.00 z przerwą obiadową, niedziela 9.00-15.00);
  • czesne za studia - 2 900 zł za całość (płatne w ratach);
  • miejsce - Piła

ZAKWATEROWANIE:

Piła:

• Szkolne Schronisko Młodzieżowe Staszicówka ZSG, Piła, ul. Okrzei 4, tel. 67 213 25 83;
  • Motel "ORION", Piła, ul. Siemiradzkiego 16;
  • Motel "STAWISKO", Piła, ul. Motylewska 3;

WYMAGANE DOKUMENTY

1. Dwie poświadczone kserokopie ukończenia studiów wyższych.
  2. Kserokopia zaświadczenia o przygotowaniu pedagogicznym.
  3. Kserokopia dowodu uiszczenia opłaty gwarancyjnej w wysokości 50 zł na konto: SANTANDER BZ WBK, I/O w Gnieźnie, nr: 39109013750000000103009473.
  4. Kwestionariusz wypełniony na stronie internetowej: https://rekrutacja.milenium.edu.pl.

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego w Pile

Marta Wawrzyniak