Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Prawo w zarządzaniu przedsiębiorstwem

I stopień (studia licencjackie)

•   Studia odpowiadają na aktualne wyzwania i zapotrzebowanie rynku pracy, począwszy od większych przedsiębiorstw, gdzie potrzebny jest specjalista zarządzania z umiejętnościami zastosowania prawa w działalności firmy, skończywszy na małej firmie.

•   Absolwenci niniejszej specjalności są przygotowani do podjęcia pracy m.in. na następujących stanowiskach: pracownik działu prawno-administracyjnego, sekretarz zarządu, przedsiębiorca (właściciel firmy), specjalista ds. organizacyjno-prawnych, specjalista z  podstawową wiedzą prawniczą ds. ekonomicznych i zarządzania, manager, dyrektor zarządzający.

Czego się nauczysz?

•   ZARZĄDZANIE + PRAWO + FINANSE: Dzięki połączeniu wiedzy z kluczowych obszarów biznesowych staniesz się kompetentnym specjalistą zdolnym do podejmowania trafnych i potwierdzonych w prawie decyzji w zarządzaniu.

•   Nauczysz się korzystania w zarządzaniu z wiedzy prawniczej w kwestiach przekształceń kapitałowych, tworzenia umów handlowych, stosowania prawa podatkowego, bilansowego, administracyjnego i prawa pracy.

•   Będziesz potrafił praktycznie zastosować wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego i administracyjnego. Nauczysz się interpretowania przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania firmy.

•   Zdobędziesz wiedzę związaną z organizacyjno-prawnymi aspektami zakładania i prowadzenia firmy, które ułatwią podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

•   Będziesz znał zasady prowadzenia rozliczeń finansowo-podatkowych.

•   Dowiesz się, jak sporządzać plany gospodarcze, w tym biznesplan przedsięwzięcia, szacując przy tym jego opłacalność.

•   Poznasz aspekty dotyczące zarządzania innowacjami i sposobów ich finansowania.

•   Nauczysz się wykorzystywać narzędzia informatyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

•   Będziesz potrafił sprawnie prowadzić i rozwijać własną firmę.

•   Ponadto gruntownie zgłębisz wiedzę dotyczącą Zarządzania, niezbędną do pracy zawodowej związanej z funkcjonowaniem firm na rynku:
-    Program studiów obejmuje zajęcia z nauki o organizacji i zarządzaniu, finansów, sprzedaży, marketingu, psychologii oraz prawa.
-    Nauczysz się m.in. tworzyć biznesplan oraz poznasz techniki planowania kariery zawodowej, motywacji, komunikacji i zarządzania zespołem.

>> Zobacz szczegółowy opis specjalności i sylwetkę Absolwenta

Atuty GSW Milenium

•    Wysokie stypendia - nawet 1900 PLN/m-c!