Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Dostęp do nowych zasobów otwartych


Dostęp do nowych zasobów otwartych
środa, 9 stycznia 2019, Rafał Wojtaszak

Studencie,
jeśli chcesz, aby Twoja praca zaliczeniowa, licencjacka, magisterska lub esej odwoływały się do literatury naukowej, skorzystaj z naszej nowej oferty.


Teraz masz możliwość dotarcia (nawet w domu) do  nowych zasobów  otwartych, udostępnionych nam przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.


Wystarczy wejść na stronę internetową Biblioteki GSW Milenium i otworzyć zakładkę BIBLIOTEKI CYFROWE. Tam znajdziesz linki do:

REPOZYTORIUM CEON (https://depot.ceon.pl/), które gromadzi i udostępnia pełne teksty różnego typu publikacji o charakterze naukowym, takich jak artykuły, książki czy rozdziały w monografiach wieloautorskich.


BIBLIOTEKI NAUKI (http://bibliotekanauki.ceon.pl), która udostępnia w sposób otwarty metadane oraz pełne teksty artykułów publikowanych w polskich czasopismach naukowych.


AGREGATORA CEON (http://agregator.ceon.pl/) - jest to wspólny punkt dostępu do zasobów polskich otwartych repozytoriów. Zapewnia ich większą widoczność, szerszą dostępność i łatwiejsze wyszukiwanie.


Wystarczy tylko w wyszukiwarce wpisać poszukiwane: tytuł, słowo w tytule, temat i po kliknięciu otrzymasz dostęp do pełnych wersji artykułów.
Szczególnie polecamy korzystanie z BIBLIOTEKI NAUKI.