Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Twoja przyszłość w Twoich rękach - targi edukacyjne w Gnieźnie


Twoja przyszłość w Twoich rękach - targi edukacyjne w Gnieźnie
sobota, 6 marca 2010, Leszek Łukasik

Chcąc ułatwić podjęcie trafnej decyzji Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska „Milenium” oraz Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie organizują IX Gnieźnieńskie Targi Edukacyjne. Odbędą się one w dniach 25-26 marca 2010 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie (ul. Kostrzewskiego 3).

Pierwszy dzień (godz. 9.00-14.00) zaadresowany będzie dla maturzystów i innych osób szukających szkoły wyższej lub policealnej. Nie zabraknie oferty studiów pierwszego stopnia (licencjackich), drugiego stopnia (magisterskich) oraz podyplomowych. Dodatkowo maturzyści będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z Dominikiem Zasadą, psychologiem pracy, doradcą zawodowym Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu na temat „Wybory: faktory, czynniki, wskaźniki – doradca zawodowy o decyzjach edukacyjnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych".

Dzień później (godz. 9.00-13.30) swoją szkołę średnią będą mogli wybrać gimnazjaliści. Różnorodną ofertę m.in. liceów ogólnokształcących czy techników zaprezentuje kilkanaście placówek edukacyjnych z powiatu gnieźnieńskiego. Również gimnazjaliści będą mogli uczestniczyć w spotkaniu warsztatowym z Bogną Frąszczak, socjologiem i tutorem Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu na temat „Bilans zysków i strat, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły”.

Do udziału w IX GTE zgłosiło się już kilkadziesiąt placówek z całej Wielkopolski oferujących różnorodne profile nauczania, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie! Warto podkreślić, że Patronat honorowy nad imprezą objęli: Krzysztof Ostrowski, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego oraz prof. Lechosław Gawrecki, Rektor GWSHM „Milenium”.

Już dziś zapraszamy do udziału w tegorocznych targach, którym towarzyszyć będzie hasło Twoja przyszłość w Twoich rękach.