2015
PAŹDZIERNIK 2015
Dnia 28 października 2015 roku w auli Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Klasztornej odbyło się seminarium poświęcone tematyce: Nieletni i ich świat…, zapobieganie demoralizacji w środowisku lokalnym.
Seminarium zorganizowane zostało przez Zespół Kuratorów sądowych ds. rodzinnych i nieletnich Sądu Rejonowego w Wągrowcu, Gnieźnieńską Wyższą Szkołę Milenium oraz Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu.
Z zaproszenia na seminarium skorzystało ponad 200 osób ze szkół z całego powiatu wągrowieckiego i innych placówek zajmujących się sprawami nieletnich: kuratorzy sądowi okręgu poznańskiego, funkcjonariusze policji, pracownicy socjalni i asystenci rodzinni, wychowawcy ośrodków socjoterapeutycznych i wychowawczych.
Z zaproszenia skorzystał starosta Tomasz Kranc i burmistrz Krzysztof Poszwa, wiceprezes Sądu Rejonowego w Wągrowcu sędzia Rafał Agaciński oraz Kuratorzy Okręgowi z Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Seminarium prowadziła Iwona Nowak- kierownik zespołu kuratorów sądowych ds. rodzinnych i nieletnich i jednocześnie kierownik Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu.
Zaproszonych gości, prelegentów i uczestników powitał również prof. GSW Hubert Paluch oraz starosta Tomasz Kranc.
Na seminarium zaproszono prelegentów, którzy w praktyce zajmują się sprawami nieletnich w naszym środowisku lokalnym.
program seminarium fotorelacja
W dniu 19 października 2015 roku w auli Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium odbyła się dziś debata parlamentarna kandydatów na posłów i senatorów z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego, którą poprowadzić Andrzej Ogórkiewicz.
Organizatorzy debaty czyli GSW Milenium, Gnieźnieński Tydzień oraz portal www.gniezno.naszemiasto.pl podzielili spotkanie na dwie części.
W pierwszej udział wzięli kandydaci na senatorów: Robert Gaweł (PiS), Jerzy Kałwak (KW UPR), Piotr Gruszczyński (PO) oraz Jarosław Kłosiński (Nowoczesna). Kandydaci odpowiadali na pytania zadane przez prowadzącego i mieszkańców miasta.
W drugiej części spotkania zmierzyli się kandydaci do Sejmu: Przemysław Gronek (KORWiN), Paweł Arndt (PO), Zbigniew Dolata (PiS), Paulina Hennig-Kloska(Nowoczesna), Jan Dębiec (Kukiz '15) oraz Tadeusz Tomaszewski (Zjednoczona Lewica). Kandydaci podobnie jak w pierwszej cześć debaty odpowiedzieli na zadane pytania przez dziennikarza i także zgromadzonych mieszkańców.
Polityczne starcie zakończyło się ok. godz. 20:00. Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że zgromadzeni mieszkańcu, którzy uczestniczyli w debacie zostali usatysfakcjonowani wypowiedziami kandydatów.
Zapraszamy na fotorelację z debaty.
Bochnia,19 października 2015r., przygotowanie przez dr hab. Armina Mikosa, prof. GSW Milenium i poprowadzenie seminarium wprowadzającego do tworzenia polskiej części międzynarodowego klastra turystycznego „Salina Nova”.
W dniu 16 października 2015 roku w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. „Aktualne zagadnienia postępowań dowodowych przed sądami polskimi”. Konferencja obejmowała najistotniejsze zagadnienia dotyczące procesów cywilnych, karnych, administracyjnych oraz postępowań arbitrażowych.
W Konferencji uczestniczyła dr Karolina Tyc-Szmil.
program konferencji
WRZESIEŃ 2015
SIERPIEŃ 2015
W dniu 29-30 sierpnia 2015 roku dr Marii Gładyszewskiej uczestniczyła w Kongresie Polskiej Edukacji w Katowicach. Organizatorzy: IBE, MEN.
Uczestnictwo dr Marii Gładyszewskiej w dniach 24-26 sierpnia 2015 roku w Warszawie w Konferencji Nauczyciel w szkole uczącej się-podsumowanie działań na rzecz kompleksowego wspomagania szkół. Organizatorem był Ośrodek Rozwoju Edukacji.
LIPIEC 2015
CZERWIEC 2015
Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Szkoła. Wspólnota Dążeń czy konflikt podmiotów? Cieszyn - Ustroń 22-23 czerwca 2015. Organizatorem był Uniwersytet Zielonogórski. W konferencji uczestniczyła dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. GSW Milenium.
program konferencji
Pani dr Agata Woźniak w dniach 19-20 czerwca 2015 roku w Toruniu wzięła udział w VIII Ogólnopolskiej Konferencji: „Świat Rozwiązań- doświadczenia, konteksty wyzwania” organizowanej przez WOUiW i UMK.
II Wiosenne Seminarium Muzeologiczne Na szlaku. Muzea a turystyka, Pieniężno, 18-19 czerwca 2015 r. Udział w seminarium wziął dr hab. Armin Mikos, prof. GSW Milenium, który wygłosił referat oraz wziął udział w dyskusji panelowej.
plakat program seminarium
W dniu 11-12 czerwca 2015 roku w Pelplinie odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Język-Szkoła-Religia zorganizowana przez Zakład Dydaktyki i Języka Polskiego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Collegium Marianum w Pelplinie. W konferencji uczestniczyła dr hab. Maria Czaplicka-Jedlikowska, prof. GSW Milenium, która wygłosiła referat pt. „Bierzmowanie jako sakrament dojrzałości chrześcijańskiej i jako akt performatywny”.
01-06 czerwca 2015 roku dr Przemysław Frąckowiak wziął udział w wyjeździe studyjnym w ramach STA Erasmus+. Głównym organizatorem był Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.
Anthropology of Tourism – międzynarodowa konferencja naukowa, która odbyła się 1-2 czerwca 2015 roku w Krakowie. Pierwszego dnia konferencji dr hab. Armin Mikos, prof. GSW Milenium wygłosił referat pt. Wiara czy ciekawość? Jakie potrzeby turysty zainteresowanego religią zaspokaja oferta niemieckojęzycznych touroperatorów. Organizatorem był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
MAJ 2015
Dnia 28-29 maja 2015 roku w Poznaniu podczas Konferencji Naukowej pt. „Nowe media w edukacji i dla edukacji” prof. zw. dr hab. Wacław Strykowski miał swoje wystąpienia pt. „Ekspercki panel dyskusyjny - Promocja edukacji”. Organizatorzy: Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu Wydział Studiów Edukacyjnych, Zakład Technologii Kształcenia.
program konferencji
W dniach 27-29 maja 2015 roku na Uniwersytecie Bahcesehir w Stambule w Turcji odbyła się 16th EBES Conference “Best practices in the employment of workers 65 and over and the benefits of employing knowledge workers 65 and over (an empirical approach)”. W konferncji uczestniczyła dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. GSW Milenium.
VIII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA z cyklu „Zarządzanie rozwojem organizacji” pod tytułem "Od kryzysu do sukcesu w biznesie" organizator: Katedra Zarządzania Politechniki Łódzkiej 27 - 29 maja 2015r, Busko Zdrój. W konferencji uczestniczyła dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. GSW Milenium.
program konferencji
W dniu 27maja 2015r. odbyło się szkolenie pedagogów powiatu wrzesińskiego nt. „Formy zewnętrznego wsparcia doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkole”, zorganizowane przez Gnieźnieńską Szkołę Wyższą Milenium we współpracy z Hufcem Pracy we Wrześni. Szkolenie zostało przeprowadzone przez panią mgr Katarzynę Jacoszek-Adamczyk.
fotorelacja
W dniu 27 maja 2015 roku w Poznaniu odbyło się Seminarium: Narkotyki i dopalacze – zło, które wciąga młodzież, zorganizowane przez KWP w Poznaniu, Sąd Okręgowy w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W seminarium uczestniczyli: dr Anna Knocińską, dr Przemysław Frąckowiak.
program konferencji
Udział dr Marii Gładyszewskiej w Szkoleniu z zakresu edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży w dniu 25-26 maja 2015 roku, UKW, Bydgoszcz.
25-26.05.2015r. „Szkoła w Polsce u progu XXI wieku” – udział prof. nzw. dr Lechosława Gwareckiego - głos w dyskusji. Organizator: Komitet Badań Pedagogicznych PAN.
20-23 maja 2015 roku w Osło odbył się 17 Kongres Psychologii Pracy i Organizacji „Polish attitudes of employers and managers toward employing knowledge workers aged 65 and above”W konferencji uczestniczyła dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. GSW Milenium.
Dnia 20 maja 2015 roku w Bydgoszczy Pani dr Maria Gładyszewska wzięła udział w konferencji „Integracja dla edukacji. Łagodne przejście z przedszkola do szkoły. Rola nauczyciela w kształtowaniu wszechstronnego rozwoju dziecka” organizowanej przez KPCEN.
W dniu 15 maja 2015 roku w Bydgoszczy odbyło się seminarium dla przedstawicieli szkół wyższych Potwierdzanie efektów uczenia się w szkolnictwie wyższym w ramach projektu „Opracowanie założeń merytorycznych i instytucjonalnych wdrażania Krajowych Ram Kwalifikacji oraz Krajowego Rejestru Kwalifikacji dla uczenia się przez całe życie”. Organizatorzy UKW w Bydgoszczy, IBE.
W seminarium uczestniczyła dr Maria Gładyszewska.
W dniu 15 maja 2015 r. odbył się w Warszawie II Ogólnopolski Kongres Tutoringu, którego organizatorem było Collegium Wratislaviense. Wydarzenie to zgromadziło pasjonatów edukacji i tutoringu, którzy poszukują adekwatnych do wyzwań współczesności form kształcenia i rozwoju. W Kongresie wzięli udział przedstawiciele różnych poziomów edukacyjnych m.in. dr Karolina Tyc-Szmil.
W dniu 14-15 maja 2015 roku w Supraślu odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Chrześcijańskie dziedzictwo duchowe narodów słowiańskich – Język. Kultura. Historia”. W konferencji uczestniczyła dr hab. Maria Czaplicka-Jedlikowska, prof. GSW Milenium, która wygłosiła referat pt. „Chrześcijańskie dziedzictwo duchowe w języku poezji księdza Jana Twardowskiego”.
zaproszenie
14 maja 2015 roku w Krzyżowej została zorganizowana I Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „Współczesne wyzwania gerontologii – podejście holistyczne”, która jest cyklicznym ogólnopolskim wydarzeniem pod hasłem przewodnim „Nauki społeczne i humanistyczne a zmiany demograficzne”. Jej głównym organizatorem była Społeczna Akademia Nauk. W konferencji uczestniczyła dr hab. Grażyna Bartkowiak, prof. GSW Milenium.
program konferencji
Udział dr Marii Gładyszewskiej w konferencji W kierunku dobrej szkoły, która odbyła się 12-13 maja 2015 roku w Bydgoszczy. Organizatorami byli KPCEN, IBE.
KWIECIEŃ 2015
Zamość, dziedzictwo UNESCO, Konferencja Naukowa 29-30.04.2015 - wykład, udział w dyskusji panelowej, publikacja przez dr hab. Armina Mikosa, prof. GSW Milenium.
14-16.04.2015 roku odbyła się V otwarta Konferencja Lean Manufacturing. Poznańska Sala Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, zgromadziła przez trzy dni konferencji 2000 osób, wśród nich znalazła się dr inż. Barbara Zasada.
MARZEC 2015
STYCZEŃ 2015
2014
GRUDZIEŃ 2014
LISTOPAD 2014 r.
Dnia 27 listopada 2014 roku odbyło się 50-lecie Zakładu Poprawczego w Poznaniu, dr Przemysław Frąckowiak wygłosił referat nt.: Kapitał resocjalizacyjny zakładu poprawczego. Organizator Zakład Poprawczy w Poznaniu.
26 listopada 2014 roku – odbyła się konferencja Prostytucja nieletnich jako forma handlu ludźmi podczas której dr Przemysław Frąckowiak wygłosił referat wprowadzający w tematykę obrad. Współprowadził obrady wraz z dr Katarzyną Waszyńską. Organizatorzy: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Zakład Poprawczy w Poznaniu.
W dniach 25-26 listopada 2014 roku w Warszawie Pani dr Maria Gładyszewska wzięła udział w Konferencji „Nowe trendy w diagnozie specyficznych zaburzeń uczenia się: dysleksja i zaburzenie językowe SLI”.
W Bydgoszczy 20 listopada 2014 roku odbyło się Seminarium Naukowe - KU LEPSZEJ PRAKTYCE - Przygotowanie studentów do efektywnego wejścia na rynek pracy w kontekście jakości realizowanych praktyk zawodowych, w której udział wzięła dr Maria Gładyszewska. Organizatorem Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
14 listopada 2014 roku udział dr Marii Gładyszewskiej w konferencji Eko czyli jak? Edukacja ekologiczna w regionie zorganizowanej przez Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy.
PAŹDZIERNIK 2014
W dniu 16-17 października 2014 roku dr hab. Lech Kacprzak, prof. GSW Milenium wziął udział w Seminarium Naukowym na temat: Systemowych i obywatelskich uwarunkowaniach bezpieczeństwa, organizowanym przez Akademię Pedagogiczna w Krakowie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Humanistyczno-Ekonomiczny w Siedlcach, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Pile, gdzie wykłosił referat: Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń.
W dniach 26 i 27 września 2014 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu odbył się V Ogólnopolski Zjazd Cywilistów. Tematem Zjazdu Cywilistów były współczesne problemy prawa zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień nowej kodyfikacji poświęconej prawu obligacyjnemu. Uczestnictwo dr Karoliny Tyc-Szmil.
W dniach 15 - 19 września 2014 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbyło się 19 Sympozjum IGWT. Dnia 18 września odbył się panel pt. COMMODITY SCIENCE 2.0 AND PROBLEM OF SUSTAINABLE GROWTH FOR IMPROVEMENT OF LIFE QUALITY, którego organizatorem był prof. zw. dr hab. Romuald Zalewski. W panelu wzięło udział 10 profesorów reprezentujących kraje uczestniczące w Sympozjum. Komisja otrzymała dofinansowanie z DUN na organizację konferencji.
W dniach 8-9 września 2014 roku w Poznaniu odbyła się naukowa konferencja „Przestępstwa seksualne - perspektywa prawna, psychologiczna i psychiatryczna” zorganizowana przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej (SWPS). W konferencji uczestniczyła dr Karolina Tyc-Szmil.
W dniach 8-11 września 2014 w Zakopanem odbyła się konferencja naukowa z cyklu: Komunikowanie społeczne w edukacji – XV spotkanie. Komunikacja w zarządzaniu. Zarządzanie poprzez komunikowanie. Przestrzeń edukacji jako miejsce konfliktów i negocjacji.
Organizatorami konferencji były: GSW Milenium wraz z Uniwersytetem Macieja Beli w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Uniwersytetem w Białymstoku, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile, Uniwersytetem Śląskim w Opawie wraz z Wydziałem zamiejscowym w Karwinie (Czechy), Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Wydawnictwem Adam Marszałek. Podczas debat panelowych podjęto m.in.: rozmowy dotyczące zagadnień z zakresu: konfliktu wewnątrz organizacji w pozytywnym i negatywnym podejściu oraz rozwinięto szeroko temat dotyczący życia szkoły jako organizacji w perspektywie definiowania sytuacji konfliktowych. program komunikat fotorelacja
LIPIEC 2014
CZERWIEC 2014
26 czerwca 2014 roku Zakład Poprawczy w Poznaniu wraz z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu zorganizowali konferencję naukowo-szkoleniowa pt. Doskonalenie pracy resocjalizacyjnej w perspektywie nauk o kulturze fizycznej, podczas której dr Przemysław Frąckowiak wygłosił referat wprowadzający w tematykę konferencji jak również prowadził obrady.
MAJ 2014
KWIECIEŃ 2014
MARZEC 2014
2013
PAŹDZIERNIK 2013
MAJ 2013
KWIECIEŃ 2013
2012
GRUDZIEŃ 2012
LISTOPAD 2012
PAŹDZIERNIK 2012
WRZESIEŃ 2012
CZERWIEC 2012
MAJ 2012
KWIECIEŃ 2012
MARZEC 2012
STYCZEŃ-MARZEC 2012
2011
GRUDZIEŃ 2011/STYCZEŃ 2012
LISTOPAD 2011
18 listopada 2011 roku przy Wydziale Zamiejscowym GWSHM „Milenium” w Wągrowcu został utworzony Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku.
18 listopada 2011 roku podczas uroczystości dla emerytowanych nauczycieli z całego powiatu zorganizowanej przez Starostę Wągrowieckiego Michała Piechockiego oraz Dyrektora ZSP nr 1 w Wągrowcu Jarosława Berendta, Dziekan WZ GWSHM „Milenium” dr Hubert Paluch wygłosił wykład System edukacji osób dorosłych w Polsce a w Szwajcarii.
15 listopada 2011 roku Wydział Zamiejscowy GWSHM „Milenium” w Wągrowcu we współpracy ze Stowarzyszeniem Prasy Lokalnej oraz Głosem Wągrowieckim zorganizował debatę kandydatów na Burmistrza Miasta Wągrowca.
Badania dotyczące kryteriów wyboru uczelni przeprowadzone wśród studentów pierwszego i drugiego roku studiów niestacjonarnych pierwszego stopnia GSW Milenium.
Czytaj dalej...
PAŹDZIERNIK 2011
WRZESIEŃ 2011
28 września 2011 Ogólnopolska konferencja Naukowa Europa Środkowa i Wschodnia na szlakach tradycji kultury.
Konferencja, której organizatorem była Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska „Milenium” we współpracy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, spotkała się z dużym zainteresowaniem środowisk naukowych z różnych ośrodków akademickich.
Europa Środkowa i Wschodnia leżą na szlakach krzyżowania się różnych wpływów kulturowych. Zjawisko to uważa się za jeden z fenomenów konstruujących cywilizacyjną odrębność tych terenów Starego Kontynentu. Podczas konferencji postawiono pytania o tożsamość Europy Środkowej i Wschodniej, podjęto dyskurs nad różnorodnymi i różnokierunkowymi oddziaływaniami, które przez wieki kształtowały te obszary. Analizę omawianych zagadnień oparto na następujących związkach:
historia – kultura – idee
pamięć -swojskość – obcość kulturowa
społeczeństwa – narody dominujące – etnosy mniejszościowe
migracje – pielgrzymi – turystyka kulturowa
Wykłady i dyskusje toczyły się w dwóch sekcjach:
Performatyka – Dialog – Spotkanie, prowadzący: prof. dr hab. Dorota Skotarczak i dr Klaudiusz Święcicki
Idee – Tożsamość – Przenikanie, prowadzący: dr Mariusz Menz, mgr Jacek Wrzesiński
MAJ 2011
12 – 14 maja 2011 Festa fatuorum – literatura, teatr, film, muzyka. Juwenalia 2011
Wszystkie wydarzenia, trwających aż trzy dni, Juwenaliów 2011 podzielone były na bloki tematyczne obejmujące literaturę, teatr i film oraz muzykę. Poza świetną zabawą nie brakowało zatem kontaktu z kulturą.
Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce GWSHM „Milenium” wykazał się szczególną aktywnością podczas dnia teatru, 13 maja, kiedy to wykładowcy i studenci wydziału prowadzili warsztaty i wykłady teatralne.
Dr Izabela Skórzyńska w ramach warsztatu Pokaż mi swoje imię zaproponowała uczestnikom pracę technikami „Contact Improvisation”, polegającą na przekładaniu ruchu na poezję teatru.
Kolejny z warsztatów, Dramat w przestrzeni. Tekst a spektakl, poprowadził dr Klaudiusz Święcicki. Celem spotkania było ukazanie relacji między tekstem literackim a przestrzenią teatralną.
Ponadto mgr Robert Rachuba wygłosiła wykład Wielcy muzycy kultury dawnej, którym to udowodnił, że wszyscy mogą czerpać radość z obcowania z muzyką, a mgr Krystian Cieśliński przybliżył historię dramatu wieków średnich w wystąpieniu Dramat liturgiczny średniowiecza – wybrane problemy.
Organizatorami Juwenaliów 2011, poza Gnieźnieńską Wyższą Szkołą Humanistyczno-Menedżerską „Milenium”, byli także: Urząd Miejski w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury, Instytut Kultury Europejskiej UAM, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne.KWIECIEŃ 2011
MARZEC 2011
28 marca – 1 kwietnia 2011roku III Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury
Już po raz kolejny Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Menedżerska „Milenium” wzięła udział w Gnieźnieńskim Festiwalu Nauki i Kultury. Z tej okazji 29 marca uczelnia była gospodarzem sesji warsztatowo-wykładowej, którą prowadzili między innymi pracownicy naukowi Wydziału Nauk o Kulturze i Turystyce.
Uczestnicy III Gnieźnieńskiego Festiwalu nauki i Kultury mogli wziąć udział w następujących warsztatach i wykładach:
25 marca 2011 roku IV Przegląd Piosenki Poetyckiej „Poszukiwania” 2011
Wydział Nauk o Kulturze i turystyce GWSHM „Milenium” oraz Centrum Kultury Scena to Dziwna byli organizatorami kolejnego Przeglądu Piosenki Poetyckiej, nad którym honorowy patronat objął prof. Lechosław Gawrecki, rektor GWSHM „Milenium”.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 17 solistów i 7 zespołów. Jury w składzie: Piotr Bakal, Halina Benedyk, Krzysztof Gajda, Jan Kalinowski i Rafał Stańczak ogłosiło następujący werdykt:
I miejsce – Bartosz Chmielewski
II miejsce – Marcepan Marecki
III miejsce – Panini
Ponadto wyróżniono Paulę Izydorek, Emilię Kozielską oraz dwie formacje:
e-moll i Protest.
IV Przegląd Piosenki Poetyckiej „Poszukiwania” 2011 był częścią organizowanych przez eSTeDe urodzin Jacka Kaczmarskiego.
fotorelacja
2010/2011
GRUDZIEŃ 2010
14-16 października 2010 roku Dziekan WZ GWSHM „Milenium”, dr Hubert Paluch wziął udział w wyjeździe studyjnym kadry naukowo-dydaktycznej powiatu wągrowieckiego do Holandii. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy z zagranicznymi uczelniami oraz zaprezentowanie działalności GWSHM „Milenium” w takich ośrodkach naukowych jak: Erasmus University Rotterdam, University of Amsterdam – Wydział Ekonomii i Biznesu, Awans Hogeschool w Bredzie.
LISTOPAD 2010
5 listopada 2010 Dziekan WZ GWSHM „Milenium” w Wągrowcu dr Hubert Paluch reprezentował uczelnię na konferencji naukowej w Lauzern w Szwajcarii poświęconej perspektywom rozwoju szkolnictwa wyższego w Europie.
LIPIEC 2010
CZERWIEC 2010
10 i 17 czerwca 2010 roku wielokulturowe i artystyczne zwiedzanie Gniezna zorganizowane przez Wydział Nauk o Kulturze i Turystyce GWSHM „Milenium” oraz Akademickie Gimnazjum „Milenium”.
Uczniowie klas szóstych gnieźnieńskich szkół podstawowych mieli okazję przekonać się o tym, że Gniezno było niegdyś miastem trzech religii – ewangelickiej, rzymskokatolickiej i żydowskiej.
Podczas nietypowego zwiedzania uczniowie odwiedzili między innymi Budynek Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, w którym niegdyś mieściła się synagoga oraz Teatr im. Aleksandra Fredry, w którym dyrekcja i aktorzy ujawnili niedostępne dla widowni tajniki pracy nad spektaklami.
fotorelacja
MAJ 2010
LUTY 2010
STYCZEŃ 2010
27 stycznia 2010 roku
Organizacja, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, warsztatów na temat pakietów turystycznych.
Część wykładową spotkania (Wprowadzenie w istotę funkcjonowania pakietów turystycznych oraz Przegląd form: Rodzaje pakietówturystycznych) poprowadzili pracownicy Wydziału Nauk o Kulturze i Turystyce GWSHM „Milenium”, dr Armin Mikos oraz Oleksy Artyszuk.
fotorelacja
2009
2009/2010
PAŹDZIERNIK-LISTOPAD 2009
LIPIEC 2009
MAJ 2009
KWIECIEŃ 2009
21-23 kwietnia 2009 Organizacja konferencji naukowej Współczesne formy turystyki kulturowej, we współpracy z Zakładem Kulturowych Podstaw Turystyki AWF w Poznaniu, Powiatem Gnieźnieńskim, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Organizacją Turystyczną „Szlak Piastowski”, Biurem KulTour.pl, miesięcznikiem Turystyka Kulturowa, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Celem konferencji było dokonanie przeglądu form współczesnej turystyki kulturowej, analiza destylacji, treści i programów poszczególnych typów wypraw kulturowych oraz profilu ich uczestników, zaprezentowanie i omówienie polskiego potencjału w tej dziedzinie i stanu rozwoju poszczególnych form turystyki w naszym kraju oraz wskazanie szans wypływających z rozwoju turystyki kulturowej dla polskich regionów i mikroregionów.
Wśród uczestników konferencji znaleźli się przedstawiciele wielu znamienitych ośrodków naukowych, takich jak: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Łódzki, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie i Uniwersytet Śląski.
Prelegenci i ich wystąpienia:
MARZEC 2009
STYCZEŃ 2009
2008
2008/2009
GRUDZIEŃ 2008
LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2008
PAŹDZIERNIK 2008
23 października 2008 Organizacja konferencji Polacy wobec wielości kultur. Wczoraj, dziś, jutro.
Konferencja została podzielona na trzy części tematyczne, podczas których można był wysłuchać ciekawych wystąpień i podyskutować o poruszanych w nich problemach i zagadnieniach. Ponadto mgr Wioletta Wejman przygotowała warsztaty praktyczne Historia mówiona,skierowane do studentów i młodzieży ponadgimnazjalnej.
Prelegenci i ich wystąpienia:
Wokół dialogu polsko-żydowskiego
Kulturowe doświadczenie spotkania z „innymi”
Obrazy „obcego” w kulturze i historii Polski
Publikacja zeszytu naukowego Warsztat badawczy wydziału Zarządzania i Marketingu – zbioru artykułów powstałych na bazie grantów naukowych zrealizowanych przez Wydział Zarządzania i Marketingu.
WRZESIEŃ 2008
MAJ 2008
W trakcie wyjazdu odbyło się spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Filipem Kaczmarkiem, który podczas ożywionej dyskusji przedstawił bieżące problemy funkcjonowania Wspólnoty Europejskiej, planowane reformy, a także formy współpracy z samorządami różnych szczebli.
Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w spotkaniu Klubu Wielkopolan w Brukseli, w którym uczestniczyli m.in. Ambasador RP przy Królestwie Belgii Jego Ekscelencja Sławomir Czarlewski oraz poseł Jan Kułakowski. Wystąpienia dotyczyły form promocji polskich regionów w UE.
Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Biurze Regionalnym Województwa Wielkopolskiego, w trakcie którego Dyrektor, pani Monika Kapturka, przedstawiła zasady funkcjonowania Biura i form stosowanej promocji i współpracy międzynarodowej.
Uczestnicy wyjazdu mieli też okazję zwiedzić Brukselę i Antwerpię.
14 maja 2008 roku udział studentów koła naukowego reSearch w I Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych zatytułowanej Zainteresowania badawcze młodzieży akademickiej. Gospodarzem konferencji była Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu.
KWIECIEŃ 2008
14 kwietnia 2008 I Przegląd Piosenki Poetyckiej
Przegląd został zorganizowany z inicjatywy Wydziału Kulturoznawstwa GWSHM „Milenium” oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Gnieźnie. Honorowy patronat nad imprezą objął prof. Lechosław Gwarecki, rektor GWSHM „Milenium”.
Adresatami Przeglądu były osoby, którym szczególnie bliska jest poezja śpiewana. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoko poziom umiejętności wokalnych. Komisja wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce (ex aequo): Barbara Szypulska z Wągrowca i Marta Tyma z Leszna
II miejsce: Izabela Kasprzyk z Gniezna
III miejsce: Zespół Gama z Gniezna
Wyróżnienia: Anna Dymel, Piotr Sawa, Aleksandra Kuryłowicz, zespół Genezaret.
Spotkanie uświetnił występ Haliny Benedyk.
fotorelacja
MARZEC 2008
LUTY 2008
STYCZEŃ-LUTY 2008
2007
GRUDZIEŃ 2007
LISTOPAD 2007
SIERPIEŃ 2007
CZERWIEC 2007
MAJ 2007
KWIECIEŃ 2007
Wykładowcy GWSHM „Milenium” przybliżyli słuchaczom następujące kwestie:
MARZEC 2007
2006
2006/2007
GRUDZIEŃ 2006
LISTOPAD 2006
22 listopada 2006 Organizacja konferencji Europa środka – w poszukiwaniu kulturowej tożsamości
Konferencja, która okazała się być dużym sukcesem Wydziału Kulturoznawstwa, przyciągnęła do Gniezna ludzi nauki i kultury z różnych ośrodków akademickich. Prelekcje podzielone zostały na dwie sekcje tematyczne: Pamięć – tożsamość – kultura i Przestrzeń – historia – polityka.
Prelegenci i ich wystąpienia:
LUTY 2006
2005
GRUDZIEŃ 2005
MAJ 2005