Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Aktualności


Treść wyróżniona
26
lut

Zajęcia warsztatowe dla studentów zarządzania

Studencie, jeśli poszukujesz literatury do swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej, weź udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę GSW Milenium. Dowiesz się na nich: ·         jak przeszukiwać bazy czasopism i książek naukowych (BazEkon, NUKAT)? ·         jak tworzyć słowa klucze, które ułatwiają wyszukiwanie publikacji? ·         jak pobierać bezpłatnie pełne teksty artykułów? ·         jak sporządzić bibliografię do swojej pracy?

Treść wyróżniona
26
lut

Konsultacje z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu...

W sobotę 7.03.2020 w godzinach 11:00-14:00 na terenie Uczelni dyżur informacyjny będzie pełnić pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  Inspektoratu w Gnieźnie. W trakcie dyżuru osoby zainteresowane będą mogły: - założyć profil PUE - uzyskać informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych. W czasie przerwy obiadowej na auli odbędzie się krótka prezentacja dotycząca spotkania. Stanowisko konsultacyjne znajdować się będzie w holu budynku B przy stołówce.

Treść wyróżniona
11
lut

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę – konkurs fotograficzny

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa zaprasza do udziału w Międzyuczelnianym Konkursie Fotograficznym pt. "Sleeveface, czyli ubierz się w książkę".  Sleeveface to fotografia osoby z częścią ciała w pomysłowy sposób zasłoniętą przez okładkę ulubionej książki, ukazująca kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Wywołane zdjęcia wraz z wersją elektroniczną nalezy przynosić do 30 kwietnia. Zapraszamy!

Realizacja projektu edukacyjnego pod nazwą „Studenci dzieciom” przez studentów 3 roku Pedagogiki
piątek, 28 lutego 2020, Rafał Wojtaszak

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium od wielu lat uczestniczy w życiu publicznym Miasta Gniezna . Oprócz podstawowej działalności,  jaką jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie, uczelnia prowadzi również szereg rozmów z różnymi instytucjami  w celu poszerzenia umiejętności praktycznych swoich słuchaczy. Z inicjatywy dr Katarzyny Miłek powstał Projekt edukacyjny pod nazwą „Studenci dzieciom”. Studentki 3 roku pedagogiki zaprezentowały swą działalność  i zdobyte umiejętności odwiedzając w ramach współpracy  jedną z gnieźnieńskich szkól podstawowych.

20.02 - Biblioteka nieczynna
piątek, 28 lutego 2020, Martyna Drągowska

Informujemy, że w piątek 28 lutego biblioteka będzie nieczynna.

Za niedogodności uprzejmie przepraszamy.

Wspieramy kulturę
piątek, 28 lutego 2020, Martyna Drągowska

Jako uczelnia „gnieźnieńska” nie tylko w nazwie ale również w sercu staramy się angażować w życie miasta i wspierać lokalną kulturę. Dlatego co roku pełnimy zaszczytną rolę Mecenasa Kultury pomagając przy organizacji Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Czujemy radość, obserwując rozwój naszego miasta i jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią. 

Przygotuj swój plan – szkolenia z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
środa, 26 lutego 2020, Rafał Wojtaszak

Zapraszamy studentów GSW Milenium (zwłaszcza studentów kierunków pedagogicznych), do udziału w szkoleniu finansowanym ze środków unijnych pt. ,,Przygotuj swój plan’’.

Projekt unijny pt. ,,Przygotuj swój plan’’ – są to szkolenia z zakresu form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Projekt ma na celu wspomóc merytorycznie i poprowadzić osoby które planują utworzyć i prowadzić żłobek lub klub dziecięcy, oraz tych, którzy planują zatrudnienie opiekuna dziennego do w.w placówki.

Innymi słowami – szkolenia dedykowane są gminom, w których nie ma żłobków; osobom które chciałyby kiedyś taki żłobek otworzyć a nie wiedzą jak.

Udział w szkoleniu NIE obliguje do założenia żłobka, zatem w szkoleniu może wziąć udział każda zainteresowana tematyką osoba.

Pomysł na hobby: Wspinaczka dla każdego - spotkanie dla początkujących
środa, 26 lutego 2020, Rafał Wojtaszak

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby posłuchać i spróbować swoich sił w wspinaczce. Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2020 r. w małej auli GSW Milenium (bud. B), które poprowadzi Andrzej Janka -wiceprezes Klubu Sportów Górskich DIRETA, alpinista, instruktor wspinaczki skalnej i górskiej.

Nasz gość opowie o tym jak wspinaczka górska i skalna może stać się sposobem na podróżowanie i jak niewiele trzeba by stała się ona Twoim nowym hobby. Nie zabraknie skałkowego „ABC wspinania” oraz dla chętnych będą przewidziane wejściówki na ścianę wspinaczkową w Gnieźnie by spróbować swoich sił w praktyce.

Wstęp bezpłatny, liczba miejsc (60) jest ograniczona.

Organizatorem spotkania jest Szkoła Wspinania Direta, Ścianki wspinaczkowe Direta oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.

Zmiana godzin pracy Dziekanatu 15-16.02
piątek, 14 lutego 2020, Martyna Drągowska

Uprzejmie informujemy o godzinach pracy Dziekanatu Wydziału Nauk Społecznych przy ul. Okulickiego 3a podczas sesji.

Dziekanat będzie otwarty w następujących godzinach:

Sob 15.02  7:15-12:15

Nd 16.02.  10:30-12:30

Nowa przerwa obiadowa [40 min]
czwartek, 13 lutego 2020, Martyna Drągowska

Drodzy Studenci! W odpowiedzi na Wasze prośby i wyniki ankiety, na naszej uczelni ponownie zostanie wprowadzona jedna przerwa obiadowa, jednak wydłużona do 40 min.

Przerwa bedzie w godz 12:50 - 13:30. 

Dziękujemy za Wasze opinie!

Podziękowania dla Bibliotekarzy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu
wtorek, 11 lutego 2020, Angelika Stelmaszyk

Dzięki współpracy obu bibliotek udało się pozyskać dla naszych Czytelników nowe tytuły, które ucieszą przede wszystkim Uczniów szkoły podstawowej i liceum. Cieszymy się, że punktem wspólnym takiej współpracy jest miłość do ksiażek. Dziękujemy za książki !

Wykład otwarty o zdrowym odżywianiu
środa, 22 stycznia 2020, Martyna Drągowska

Wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem zapraszamy na drugie spotkanie z dr. n. med. Jolantą Nalewaj Nowak, króre odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godz 15:30.

Na spotkaniu dowiesz się:
-  jak jedzenie wpływa na rozwój dziecka, jego koncentrację i zdrowie,
-  jak nie świadome żywienie truje nasze dzieci,
-  jak poradzić sobie ze złymi nawykami żywieniowymi,
-  poznasz szereg praktycznych wskazówek i metod na poprawę jakości żywienia w naszych rodzinach.

Wykład odbędzie się o godz. 15:30 w auli w budynku B przy ul. Okulickiego. Są jeszcze WOLNE MIEJSCA, zapraszamy!

Podejmij wyzwanie - 52 książki w 2020!
piątek, 17 stycznia 2020, Martyna Drągowska

Biblioteka szkół Milenium zaprasza wszystkich studentów do ogólnopolskiej akcji „Przeczytam 52 książki w 2020 roku”.

Do podjęcia wyzwania zachęcamy także przedszkolaków (którym książki będą czytać dorośli lub rodzeństwo), uczniów (tych młodszych i starszych), rodziców, nauczycieli i wykładowców,

Zobacz szczegóły wyzwania!