Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Konferencja "Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu" - 14 IX 2019


Konferencja "Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu" - 14 IX 2019
niedziela, 1 września 2019, Rafał Wojtaszak

Jak rozwija się mózg dziecka? Dlaczego tak trudno zrozumieć nam własne dzieci? Czym różni się mózg nastolatka od mózgu dorosłego człowieka? Co my, rodzice i nauczyciele, możemy zrobić, by ułatwić naszym dzieciom proces uczenia się? A także, jak wiedza o funkcjonowaniu układu nerwowego pomóc może w przygotowywaniu i przeprowadzaniu lekcji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będziemy mogli poznać już 14 września.


Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. "Neurodydaktyka w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży", która odbędzie się 14 września w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. Wezmą w niej udział wybitni specjaliści z całej Polski - naukowcy, którzy od lat w teorii i praktyce zajmują się wspieraniem dzieci i młodzieży w optymalnym rozwoju.


Podczas konferencji dowiemy się m.in., jak rozwija się mózg człowieka i co może wydarzyć się, gdy rozwój ten nie przebiega prawidłowo. Poznamy także warunki optymalnego kształtowania się seksualności najmłodszych wzbogacone odwołaniami do wiedzy neuropsychologicznej. Przyjrzymy się neuronalnym podstawom emocji i zastanowimy, jak wspierać dzieci w dążeniu do emocjonalnej dojrzałości. Przede wszystkim jednak dyskutować będziemy o tym, w jaki sposób neuronauka może pomóc w efektywniejszym uczeniu się i nauczaniu.


Wiedza neuropedagogiczna i neuropsychologiczna rozwijają się w ostatnich latach w bardzo szybkim tempie. Znajomość podstaw neurodydaktyki wydaje się współczesnym „must have” każdego świadomego, refleksyjnego nauczyciela, a także rodzica oraz studenta kierunków pedagogicznych. Podążanie za aktualnymi światowymi trendami w nauce jest niezwykle ważne - stąd też pomysł, aby konferencję neurodydaktyczną zorganizować w GSW Milenium. Zapraszamy do zapisów!


👉 CZAS: 14 września (sob), godz. 8:00 - 16:15
👉 MIEJSCE: Aula wielofunkcyjna (bud.B) GSW Milenium, ul. Okulickiego 3A Gniezno
👉 KOSZT: 170 zł/os. (cena zawiera obiad, przerwę kawową oraz certyfikat udziału)
👉 SZCZEGÓŁY http://bit.ly/konferencja_neurodydaktyka

 

Rejestracja, odbiór materiałów konferencyjnych oraz potwierdzenia delegacji odbędzie się w budynku B (przed wejściem na aulę) od godziny 8:00. Chęć uzyskania rachunku za konferencję należy zgłaszać wcześniej drogą e-mailową lub telefoniczną u Kwestora uczelni: teresa.patrzek@milenium.edu.pl; +48 61 425 75 70 wew.26


W PROGRAMIE:

✅ Prof. dr hab. Ewa Mojs
>> Epigenetyczne podstawy rozwoju układu nerwowego

✅ Dr hab. Agnieszka Słopień
>> Zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym wpływające na rozwój i funkcjonowanie dziecka

✅ Dr Marek Kaczmarzyk
>> Dwa mózgi. Dlaczego tak trudno zrozumieć własne dzieci?

✅ Dr Monika Zielona-Jenek
>> Rozwój ośrodkowego układu nerwowego a seksualność dzieci i młodzieży

✅ Mgr Robert Bielecki
>> Jak neuronauka wspiera dydaktykę? Uczeń to nie dyktafon a nauczyciel to nie megafon.

✅ Dr Marek Kaczmarzyk
>> Neurodydaktyka a skuteczne uczenie się


Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!


http://bit.ly/konferencja_neurodydaktyka