Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

Uwaga nauczycielu! Ważne zmiany w przepisach nt. studiów podyplomowych


Uwaga nauczycielu! Ważne zmiany w przepisach nt. studiów podyplomowych
wtorek, 1 października 2019, Rafał Wojtaszak

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wprowadziło zmiany w przepisach dotyczących kształcenia nauczycieli w ramach studiów podyplomowych.  Zgodnie z nowym rozporządzeniem* studia podyplomowe będą trwać min. 3 semestry. Po drugie, nie będzie można w drodze studiów podyplomowych uzyskać uprawnień do nauczania w przedszkolu i klasach I – III. Zmiany dotyczą standardów kształcenia przygotowującego do  wykonywania zawodu:

  • nauczyciela
  • nauczyciela  pedagoga specjalnego, nauczyciela logopedy I nauczyciela prowadzącego zajęcia  pedagoga specjalnego, nauczyciela logopedy I nauczyciela prowadzącego zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

3 semestry zamiast 2

W efekcie zmian przepisów, od nowego roku akademickiego 2019/2020 studia podyplomowe będą o 1 semestr dłuższe – będą trwały 3 semestry. Zwiększy się ilość godzin zajęć oraz praktyk. W związku z tym wzrosną też opłaty za studia. 

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - tylko w formie 5-letnich studiów magisterskich (brak studiów podyplomowych)

Od października 2019 nie będzie można, tak jak wcześniej, uzyskać kwalifikacji do nauczania w przedszkolu i klasach I – III na rocznych studiach podyplomowych. Jedyną drogą do uzyskania tych kwalifikacji będą jednolite studia magisterskie (5-letnie).

Studia podyplomowe w GSW Milenium - dostosowane do zmian

Studia podyplomowe prowadzone przez GSW Milenium są realizowane w oparciu o najnowsze Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Zapraszamy!

>> Zobacz listę uruchamianych specjalności (Gniezno / Piła/ Wągrowiec)ZADZWOŃ i dowiedz się więcej!

 

KONTAKT

Dziekanat Studiów Podyplomowych

Gniezno, ul. Cieszkowskiego 17 (pok. 208)

Tel. +48 61 428 26 27, +48 690 942 988

E-mail: podyplomowe@milenium.edu.pl

 

 

www.studiapodyplomowe.milenium.edu.pl

 

* Rozporządzenie Ministra Nauki I Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej  Polskiej, Warszawa, dnia 2 sierpnia 2019 r. Poz. 1450

POBIERZ