Aktualności

Gość


Nasze ośrodki

GSW Milenium na Offeliadzie


GSW Milenium na Offeliadzie
środa, 13 listopada 2019, Martyna Drągowska

13. edycja festiwalu filmowego Offeliada za nami. W tym roku mieliśmy przyjemność pełnić rolę Partnera Specjalnego wydarzenia. Uczelnia aktywnie zaangażowała się w szereg działań oraz stała się ambasadorem listopadowego święta kina. 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Przygotowania do festiwalu zaczęliśmy z wyprzedzeniem. Na holu w budynku B zorganizowaliśmy wystawę poświęconą poprzednim edycjom Offeliady, dzięki której można było zapoznać się z wydarzeniem. W przestrzeni miejskiej pojawiły się autorskie, wielkoformatowe plakaty zapraszające do udziału w festiwalu.

Offeliada to 4 dni wypełnione pokazami filmów krótko i długometrażowych, spotkaniami z twórcami, dyskusjami, koncertami oraz warsztatami dla dzieci. W tym roku pokazy specjalne oraz rozmowy z reżyserami prowadził, na zaproszenie GSW Milenium, filmoznawca dr Michał Piepiórka, autor poczytnego  bloga filmowego Blizejekranu.pl.

Milenium miało swoich przedstawicieli w aż dwóch komisjach jury: w Jury Studenckim uczelnię reprezentowała nasza tegoroczna absolwentka Anna Sołtys-Stawowa, związana z festiwalem już od 3 lat. W Jury Młodego Widza w tym roku zasiadał Aleksander Eliks-Pietrzak, uczeń Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium.  Ania i Aleksander przez 2 dni obejrzeli 36 filmów konkursowych, współdecydując o przyznaniu wyróżnień. Głosami Jury Studenckiego statuetka Hamleta powedrowała do Wojciecha Klimali za film „Elizabeth” - za podjęcie ważnego i potrzebnego społecznie tematu, a jednocześnie wciąż mało „widocznego” w społeczeństwie – za  refleksyjne ukazanie starości.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli uczelnianych władz. W uroczystym otwarciu festiwalu uczestniczył Kanclerz GSW Milenium Krzysztof Gawrecki, natomiast w gali finałowej wziął udział Dziekan WNS GSW Milenium dr Tomasz Albiński.

Podczas przerw miedzy seansami, uczestnicy festiwalu mogli sprawdzić swoją wiedzę w przygotowanym przez GSW Milenium quizie filmowym z nagrodami, który dostarczył wszystkim dużo zabawy.

Pełną relację z festiwalu można obejrzeć na stronie festiwalu oraz na Facebooku.

Kolejna Offeliada już za rok! Do zobaczenia!